Łącze łańcuchowe dla większego bezpieczeństwa Bitcoin on Ethereum – BitGo pokazuje przejrzystość

Bitcoin staje się coraz bardziej popularny w Decentralized Finance (DeFi). Wynika to głównie ze statusu BTC i jego znaczenia dla całej branży kryptograficznej. Ponieważ jednak DeFi działa głównie na łańcuchu blokowym Ethereum, Bitcoin może być tam używany tylko w formie „weksli własnych“ (pochodnych lub syntetyzowanych aktywów).

Aby używać Bitcoins w postaci pochodnych na łańcuchu blokowym Ethereum, muszą być wydane żetony zdeponowane z prawdziwymi BTC. Mówimy tu o najpopularniejszym obrazie BTC na Ethereum – WBTC z BitGo.

Ale do tej pory brakowało przejrzystości. Obawiano się, że wyemitowano więcej instrumentów pochodnych niż obejmuje Bitcoin.

To powinno się już skończyć. Serwis kryptograficzny BitGo i Chainlink połączyły siły w celu zweryfikowania faktycznego stanu zapasów prawdziwego Bitcoina.
WBTC’s Bitcoin Reserve zweryfikowany przez Chainlink

Zdecentralizowana Oracle Chainlink powinna pomóc BitGo zdobyć jeszcze większe zaufanie. Obecnie trzeba oddać Bitcoin w inne ręce, aby uzyskać pochodną BTC na łańcuchu bloków Ethereum. Zdecentralizowana weryfikacja byłaby w tym momencie bardziej niż pomocna.

Ponieważ w Bitcoinie chodzi również o „nie ufaj, weryfikuj“, mechanizm ten nie pasuje do podstawowej konstrukcji BTC.

Niemniej jednak należy przekonać społeczność do przeniesienia swoich podstawowych charakterystyk technicznych do łańcucha blokowego ETH z dodatkową przejrzystością w celu uczestniczenia w kwitnącym rynku DeFi.

Jesteśmy przekonani, że Chainlink zapewni użytkownikom WBTC niezawodne, zorientowane na popyt źródło informacji o zabezpieczeniach oraz dodatkowy poziom przejrzystości w zakresie śledzenia rezerw WBTC.

Bitcoin kaufenTrade na wiodącej na świecie społecznej platformie handlowej!

Dołącz do milionów ludzi, którzy już odkryli, jak mądrzej inwestować, kopiując najlepszych inwestorów w naszej społeczności lub będąc skopiowanymi i zarabiając w ten sposób drugi dochód. Zacznij teraz!

Bitcoin dla Ethereum i DeFi staje się coraz ważniejszy

WBTC to token ERC20, który został wprowadzony w styczniu 2019 r. i w pełni odzwierciedla wartość Bitcoinu.

W ostatnich miesiącach burzyła się ona na rynku DeFi, a całkowita kapitalizacja rynkowa dopiero niedawno przekroczyła 1 miliard dolarów.

Obecnie przyćmił on możliwości Lightning Network i utrwalił status Ethereum jako wiodącego rozwiązania warstwy 2 dla Bitcoin. Przynajmniej na razie.

W przeciwieństwie do Bitcoina, WBTC jest w pełni scentralizowany. Jego opieka jest zarządzana przez samego BitGo.

Chociaż BitGo jest wysoce szanowaną firmą z funduszem ubezpieczeniowym w wysokości 100 mln USD, to nadal pozostaje czynnikiem scentralizowanym, na którym można polegać. Więc, aby wprowadzić trochę decentralizacji do tej konstrukcji, Chainlink przychodzi ze swoimi Wyroczniami.

Proof of Reserve pozwala na zdecentralizowany i naśladujący zaufanie audyt. Jak zauważył założyciel Stowarzyszenia Łańcuchowego, Sergiusz Nazarov, technologia ta jest „kuloodporna“:

Myślę, że koncepcja „dowodu rezerwy“ zasadniczo polega na udowodnieniu, że aktywa bazowe znajdują się gdzieś w określonym stanie. I ten dowód jest w rzeczywistości bardzo istotny dla funkcjonowania systemów finansowych.

tBTC próbuje zrestartować komputer

WBTC nie jest jedyną syntetyczną wersją Bitcoinu dręczoną przez problemy z zaufaniem. Nawet jego obecny główny konkurent, RenBTC, ma wszystkie prawdziwe Bitcoin przechowywane w jednym adresie. Nie jest to sprawiedliwe w stosunku do roszczenia głównego.

W zeszłym tygodniu zdecentralizowany protokół tBTC opracowany przez Thesis powrócił po katastrofalnym uruchomieniu jego sieci mainnet. Sieć główna była dostępna w Internecie tylko przez dwa dni, zanim musiała zostać wyłączona z powodu krytycznego błędu w maju.

Jesteśmy ciekawi, czy współpraca z Chainlink i BitGo doprowadzi do satysfakcjonującego wyniku. Ponieważ DeFi nie będzie w stanie przetrwać bez Bitcoina na dłuższą metę.