Bitcoin hashrate ATH: Stare maszyny są teraz opłacalne w cenie Bitcoin’a.

Wiele osób przewidywało, że niedawne zmniejszenie o połowę ilości Bitcoinów doprowadzi do spadku wydobycia w hasracie Bitcoinów. Jednak prognozy te wydają się być bardzo odległe, ponieważ hashrat Bitcoin nadal osiąga nowe wzloty. To trochę wskazuje na to, że przemysł jest coraz silniejszy.

Hashrat Bitcoin osiągnął nowy wysoki poziom.
W dniu 28 lipca, sieć Bitcoin Era wzrosła do nowej wysokości 124,99 mln terahaszy na sekundę (TH/s), według Blockchain.com. Rosnący hashrat Bitcoin sygnalizuje, że górnicy są coraz bardziej aktywni niż byli przed obniżeniem o połowę. Warto zauważyć, że hashrat spadł do 90 milionów TH/s, kilka dni po obcięciu o połowę, które przecięło blok nagrody do 6,25 BTC.

Jednak po tym spadku sieć zmieniła się na lepsze, ponieważ według doniesień górnicy wprowadzili zaawansowane maszyny górnicze. Później w lipcu haszysz Bitcoin przeskoczył na nowy haj, obalając spiralę śmierci górników FUD. Jak donosi Cryptopolitan, hashrat osiągnął około 125 milionów TH/s.

Cena Bitcoinów wynosi prawie 11150 dolarów, czego można się spodziewać?

Poprzedni bieg byków Bitcoinów wkrótce wróci.
Cena Bitcoinów zbliża się do $11400, a zwyżka do $14000?
Cena Bitcoinów wzrasta powyżej 11.000 dolarów, gdy dolar słabnie.

Bitcoin hashrate ATH: Stare maszyny są teraz opłacalne w cenie Bitcoin’a 1
Co kryje się za rosnącym hashrytem

W szczególności, górnicy zwiększają swoje możliwości dzięki nowo wprowadzonym maszynom górniczym, takim jak Antminer serii S i innym, które są wyposażone w zaawansowane funkcje i dużą moc haszyszową. Chociaż może to być postrzegane jako jeden z czynników przyczyniających się do wzrostu Bitcoin hashrate, wiceprezes Poolin, Alejandro De La Torre, wspomniał, że nie było spadek w Trudności dostosowania.

Difficulty jest obecnie niższa niż w ostatnich dwóch tygodniach z 17,35T do 16,85T, a cena jest znacznie wyższa, więc należy spodziewać się silnego haszyszu w ciągu najbliższych dwóch tygodni, wszystko zależy od ceny na koniec dnia.

Mimo to, Torre dodał, że stare maszyny górnicze znów stały się rentowne, w związku z rosnącą ceną kryptokursztynu.